Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Veľký rešpekt

Video

Popis videa

Dvaja chalani z Petržalského sídliska nemajú čo robiť a tak sa trochu flákajú, trochu chlastajú a hlavne sa snažia zbaliť nejaké baby. Je v tom len jeden háčik: sú to dvaja celkom slušní lúzri, a tak sa im v tomto smere príliš nedarí..

Veronika a chalani
Veronika a chalani

Do slovenských kín sa 5. marca dostane snímka, v ktorej herci a herečky účinkovali bez nároku na honorár. Komédia Veľký rešpekt o petržalskom sídlisku nie je sondou do života jeho obyvateľov, len rozpráva príbeh niekoľkých z nich. Dvaja kamaráti (Števo Martinovič, Stano Staško) a ich lásky (Táňa Kulíšková, Eva Sakálová), opustený manžel (Matej Landl), homosexuálny raper (Tomáš Hafner) alebo okradnutý mladík z Maďarska (Peter Oszlík) a jeho nastávajúca (Dáša Šarkózyová) - aj to sú postavy, ktorých osudy sa na sídlisku hlavného mesta Slovenska na chvíľu spoja.

Peter a Miso
Peter a Miso

Hoci režisér a scenárista filmu Viktor Csudai pochádza z bratislavskej Dúbravky, v Petržalke žil šesť rokov. Aj preto sa rozhodol nakrútiť o nej film. Snímku pripravoval dva roky, samotné nakrúcanie trvalo približne 20 dní. Hoci bolo leto, filmovému štábu počasie veľmi neprialo a ako v rozhovore pre agentúru SITA uviedol Csudai, "nakrúcali sme medzi kvapkami". Na nepriazeň počasia doplatila napríklad Dáša Šarkózyová, ktorá sa v chlade musela vyzliecť do plaviek a kúpať sa na Draždiaku. Aj napriek finančným a meteorologickým problémom sa však podarilo film dokončiť a podľa režiséra žne úspechy aj u ľudí, žijúcich priamo v centre deja. "Petržalčania naň reagovali tiež celkom dobre, takých 80 percent ohlasov bolo pozitívnych," uviedol Csudai.

Landl + Simun + Gregor
Landl + Simun + Gregor

Komédiu Veľký rešpekt nakrútil Viktor Csudai za približne 10-tisíc eur, pričom "všetko išlo do filmových optík, do jedla a do benzínu". Hoci asi 11 percentami prispela Vysoká škola múzických umení v Bratislave, podľa Csudaia je na Slovensku ťažké zohnať na film peniaze. Aj preto hovorí: "zatiaľ žiadne ďalšie projekty neplánujem". Ako dodal, v budúcnosti bude rozmýšľať najmä o internetovej distribúcii.

SITA

Komentáre

[+] Pridať komentár

admin admin, 21:10, 3.3.2009 (utorok) [11 rokov]

Film Veľkú rešpekt

Žeby som si po 100 rokoch pozrel film z rúk slovenského režiséra? :-) Oplatí sa ? Videli ste to niekto ?

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Odporučte toto video!

pošli na vybrali.sme.sk

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch