Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Volkswagen Touareg - test

Video

Popis videa

Vizuálny facelift - zlepšená aerodynamika

Touareg prešiel omladzovacou kúrou, ako je jasne vidieť podľa chrómovanej masky chladiča, tak typickej pre Volkswagen. Nový dizajn zahŕňa aj organickejšie tvarované predné svetlomety, s možnosťou bi-xenónových svetlometov s natáčaním do zákrut. Touareg dostal nové vonkajšie spätné zrkadlá a prepracovaný strešný spojler na zlepšenie aerodynamiky.

Svetové prvenstvo v technických novinkách

Použitím systému ABSplus, vyvinutého a patentovaného Volkswagenom, získal Touareg svetové prvenstvo. Systém detekuje nespevnený povrch, ako je piesok a štrk, a v takomto prípade umožní kontrolované zablokovanie kolies a skráti tak brzdnú dráhu až o 20%. Nové funkcie dostal aj elektronický stabilizačný program ESP. Bola napríklad zvýšená stabilita a ochrana proti prevráteniu. Ďalšou novinkou je funkcia, ktorá pri náhlom ubratí plynu okamžite preventívne zvýši tlak v brzdovej sústave.

V8 FSI - Novinka v oblasti pohonu

Touareg je prvým Volkswagenom s osemvalcom s priamym vstrekovaním paliva. Nový Touareg V8 FSI je dokonalou kombináciou skvelej hospodárnosti šesťvalca FSI, výkonu 350 koní a maximálneho krútiaceho momentu 440 Nm. K dispozícii sú aj tri turbodieselové motory s priamym vstrekovaním, všetky štandardne v kombinácii s filtrom pevných častíc. Výkony sa pohybujú od 128 kW (174 k) (TDI), cez 165 kW (225 k) (V6 TDI) až po 230 kW (313 k) (V10 TDI). (Priemerná spotreba: 10.1 - 12.6 l/100 km; CO2 emisie: 267 - 333 g/km)

Zážitok pre vaše uši

Na špici v oblasti zábavy: Touareg je prvé SUV na svete, ktoré môže byť vybavené sound systémom od dánskych hi-fi špecialistov Dynaudio. Desať starostlivo spárovaných výškových, stredových a basových reproduktorov napojených na 10-kanálový zosilňovač produkuje bohatý, čistý zvuk s celkovým výkonom 600 wattov. Externé zdroje hudby, ako napríklad mp3 prehrávač, sa dajú pripojiť prostredníctvom multimediálneho konektora v stredovej lakťovej opierke.

Fotky VW Touareg

VW Touareg R50
Volkswagen Touareg R50

VW Touareg - offroad
Volkswagen Touareg v1 - Offroad

VW Touareg
Volkswagen Touareg

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Odporučte toto video!

pošli na vybrali.sme.sk

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch