Prihlásenie:     Vytlačiť stránku Pošli odkaz e-mailom

Milan Lieskovský a Darina Laščiaková @ FUN rádio (máj 2010)

Video

Popis videa

Ľudová pieseň v elektronickej hudbe! Milan Lieskovský nahrával v priestoroch Fun rádia špeciálny projekt, na ktorý oslovil čerstvú držiteľku ocenenia Krištálové krídlo za celoživotné dielo, Darinu Laščiakovu.

Darina Laščiaková - foto Pravda
Darina Laščiaková - foto Pravda

"Nakoľko je pani Laščiaková najvýznamnejšou interpretkou slovenskej ľudovej piesne, voľba padla okmažite na ňu," prezradil o zákulísí príprav samotný Milan Lieskovský, ktorý s myšlienkou podobého experimentu koketoval už dlhšiu dobu. Rovnako ako Laščiaková, je aj on vo svojom žánri považovaní za elitu a svojou tvorbou úpešne reprezentuje Slovensko aj ďaleko za hranicami Európy.

O tom, že cesta k tomuto spojeniu nebola ľahká, svedčia aj ďaľšie Milanove slová: " Bolo ťažšie ju na začiatku presvedčiť. Bála sa, aby sme touto kombináciu neublížili piesňam, ktoré spieva a má k nim vzťah." Nepochybne dobrou správou pre všetkých je preto fakt, že s nahrávaním nakoniec súhlasila. "Výber piesní som zo spomínaných dôvodov ponechal na ňu." dodáva Milan.

Milan Lieskovsky
Milan Lieskovsky

Spojenie navonok len ťažko predstaviteľné, sa tak stane skutočnosťou a jeho výsledok si budú môcť fanúšikovia elektronickej hudby naplno vychutnávať na druhom, pripravovanom autorskom albume tohoto slovenského hudobného mága. Hosťovať na ňom bude napríklad aj Martin Husovský z kapely Komajota, takže je sa na čo tešiť.

 

Publikoval: Kokpit (drom.sk)

Komentáre

Zatiaľ bez komentára, buďte prvý!

Nový komentár

Možnosť komentovať majú len prihlásení užívatelia.
Nemáte vytvorený účet? Vytvorte si ho, rýchlo a jednoducho!

Odporučte toto video!

pošli na vybrali.sme.sk

Aktuálne príspevky v diskusiách

Aktuálne príspevky v komentároch